۞₪₪₪₪₪₪₪₪₪˜*•.|FlaShBaNg|.•*˜₪₪₪₪₪₪₪₪₪۞

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Mise

Call of Duty 1


Hra COD je velmi podobná hře Medal of Honor. Liší se jen ve velmi malých detailech (každá zbraň má druhý režim apod.). Děj se odehrává klasicky v druhé světové válce, takže jak se dá čekat, jste amík a bojujete proti nacistům. Narozdíl od Medala je tato hra trochu složitejší v tom, že pořádně akční mise jsou už od začátku, ale na druhou stranu, abych ji moc nepřechválil, je dost krátká. Já osobně sem ji dohrál za 6 hodin čistého času. Takže ze dva dny není problém tuto hru dohrát. Jetě bych chtěl dodat, že návod se může někdy trochu odchylovat, protože bývá většinou více výchozích cest (ti co píšou návody na 3D střílečky mi určitě dají za pravdu, že to není jenom tak lehké, když po vás střílí němec a vy neco píšete). Tak to by už mohlo být asi tak všechno a teď přejdeme k samotnému návodu :


TRÉNINK


Podívejte se na všechny cedule, Jděte pomocí kláves [W], [S], [A], [D], první doleva, prava, dopředu a pak dozadu. Jděte podle mapy k ceduli v rohu. Projděte bránou a pomocí klávesy [C] si zaklekněte a projděte otvorem pak vstaňte (mezerník nebo zase [C]) a převalte se přes ploty, tak jak to dělají vaši parťáci. Pomocí [CTRL] se podplazte pod ostnatými dráty a střelbou z kulometu. Projděte budovou a dostaňte se až k M1A1 Carbine, s ní střílejte na terč (musíte se aspoň 6x trefit) a pak si nabijte a střílejte zas, dokud vás nepošlou ke Springfieldu. 2x střelte do terče, zkuste pravé tlačítko a pak zas 2x do terče. Pak jděte branou k Thompsonu a párkrát s ním střelte do terče. Zkuste jak se s ním mlátí (jen tak na prázdno) pomocí klávesy [SHIFT] a pak si ještě zastřílejte na terč. Přehoďte si zbraň pomocí kláves [1] a [2] (ale ne na numerické klávesnici). Projděte brankou až ke Granátům. Jeden hoďte do dveří a dva do oken. Jděte k výbušninám a pokud se vám při tomto tréninku něco stalo, můžete se po cestě uzdravit nějakou z lékáren ležících na stole. Dejte výbušninu na zeď a utečte si čupnout za stůl (máte na to asi 10 sekund). Pak jděte dál a to je konec tréninku.


1. mise - PATHFINDER


Začínáte tak, že vyskočíte jako parašutista s padákem a máte M1A1 Carbine, Thomnpson a Colt.45. Jděte doleva a pak nahoru, tam na vás u budovy číhá voják, tak mu dejte headshot. Jděte do leva podle plotu až k bunkru, který vylidněte, ale po cestě nezapomeňte vzít LEGBAG. Projděte dveřmi a na druhé straně za bunkrem nainstalujte anténu, která přivolá letadla s parašutistama. Čekejte na ně na značce a pak se schovejte za zeď (musí být tak velká, aby když čupíte, jste mohli střílet). Chvíli braňte uzemí tak, že střílejte do oken po vojácích, hlavně po kulometčíkovi. Až uvidíte, že vaši vojáci se začínají přibližovat, zaútočte na budovy. Jděte podle mapy a svých vojáků až dojdete k příkopu, kterým projděte (asi nemusím psát, že na vás budou střílet :-)).


2. mise - BURNVILLE


Začínáte v zákopu, kde jste skončili 1. misi. Projděte zákopem a čupněte si. Dostaňte se na druhou stranu a cestou se schovávejte za mrtvé krávy a střílejte kulometčíky. Vlítněte do baráku a postřílejte zbytek vojska. Jděte až na konec ulice (vnitřkem rozbitých baráků) a z otvoru ve zdi odrovnejte vojáka, který kempuje na tanku s těžkým kulometem a zrovna na vás kulkama moc nešetří. Vyskočte oknem a jděte doprava. Vystřílejte si cestu a podle mapy se dostaňte až k takovému tanku s 4 kanónama, na který připevněte výbušninu. Máte 5 sekund na to abyste se dostali do bezpečné vzdálenosti (stačí pár metrů). Po cestě je druhý tank, tak udělejte to samé. Projděte cestou s vojáky a to samé udělejte i s třetím tankem. Pak už jen čekejte na značce (na mapě) a mluvte s kapitánem Foleyem.


3. mise - DAWNVILLE


Začínáte tam, kde jste skončili. Sjednoťte se s cpt. Foleyem a on vás zavede až k poslednímu baráku v řadě, kde si vemte Panzerfaust. Jděte na konec prostranství a zničte tank. Pak se vraťte do domu, kde je Panzerfaust, ale zatím ho neberte. Jenom projděte až k otvoru a tím postřílejte voláky. Až se vám ukáže, že je úkol splněn, jděte podle značky a vojáků na místo ke zničenému tanku a postřílejte vojáky v okolí. Až vaši vyběhnou, udělejte to samé a až vystřílíte všechny vojáky, tak se vraťte. Po cestě vás překvapí tank a hromada vojáků. Utíkejte pro Panzerfaust a tank zničte. Jeětě jednou pro Panzerfaust a zničte i tank na konci volného prostranství doprava. Pak utíkejte po cestě a na travnatém místečku s věží postřílejte kulometná a minometná hnízda. Pak už jen stačí sehnat cpt. Foleye a nasednout do jeho káry.


4. mise - CARRIDE


Tato mise je taková klasika. Jedete v autě a tlačítkem [F] se vykláníte a zakláníte z okna. Střílejte po všem co se pohne. Tuto idylku vám však překazí tank, který vám zkříží cestu a vaše auto při couvání zdechne. Projděte domem až na konec volného prostranství, kde je auto, které musí nejprve váš voják ukrást. Zatím sedněte ke kulometu a střílejte vojáky. Až se ho podaří nastartovat, nasedněte a hurá do jízdy. Teď už jen jeďtě a střílejte. Nakonec vysednete a je to.


5. mise - BRECOURT


Zajeli jste na místo, kde začíná vaše další mise. Máte M1 Garand. Jděte podle svých druhů a dělejte to co oni. Plazte se a vystřílejte vojáky v hnízdech. Skočte do zákopu. Po cestě uslyšíte, jak jeden z vašich vojáků vyhodí do luftu kanón. Jděte podél tunelu a po cestě váš voják odpálí další kanón. Pak se otevřou dveře, kterými vstupte dovnitř. Vemte dokumenty ze stolu u rádia. Vylezte ven, pobíhejte příkopama a dávejte výbušniny na kanóny. Pak vylezte ze zákopů a jděte podle mapy. Proběhněte stodolou a jděte až do baráku a tam o patro výš. Seberte dokumenty, které jsou na stole u postele. Vyběhněte z baráku, vydejte se rovně a pak doleva. Pak už jen pozabíjejte všechny vojáky.


6. mise - CHETEAU


Začínáte se svou bandou amíků a vy jděte se skupinkou, která jde doleva. Zabte kulometčíka a vyhlaďte celý úsek. Jděte pořád za nosem a po cestě ničtě vojáky. U domu doleva a za ním doprava. Potom pořád rovně kolem 2 tater s vojáky. Dostaňte se až do domu. Prohledejte barák o patro výš a v pokoji, kde je postel s hákovým křížem vemte ze stolku dokumenty. Jděte pryč, ale ne do přízemí. Jděte na druhou stranu, kde vám 2 němci otevřou dveře a budou po vás střílet. Postřílejte je a taky ty na balkónku. Jděte nahoru a pak venkovním balkónem do další části budovy. Po schodech dolů až dojdete ke krbu. Ten otevřete aktivováním páky na zlaté německé orlici po pravé straně krbu. Rozstřílejte radiostanici. Vylezte z místnosti krbem do síně, schovejte se za něco a miřte na dveře. Němci tyto dveře vykopnou, tak je postřílejte a jděte do nich, pak doleva a dolů. Mezi sudy po schodech dolů. V místnosti doprava. Vaši vojáci tam naistalují výbušninu na vrata. Vystřílejte místnost a osvoboďte uvězněného kapitána. Pak jděte s ním. Vždycky ho předběhněte a postřílejte vojáky. Pak vyskočte z okna a jděte ven.


7. mise - POWCAMP


Tatrovka vás vysadí se sniperem samotného. Jakmile poprvé vystřelíte, začne se odpočítávat čas. Celkem máte 10 minut. Vaše tatra prorazí bránu a vy běžte dovnitř. Je to docela jednostrané, takže nemáte kde zabloudit. Proběhněte ohradou, pak pod čímsi dřevěným s hákovými kříži a pak doleva kolem plotů. Proběhněte jídelnou, pak doprava do cely. Tady uvidíte jak major Ingram uškrtí bachaře a otevře si celu. Jděte s ním a odveďtě ho k tatře. Cestou mu pomáhejte s vojáky ať vám neskape. Pokud to budete dělat rychle, tak to de zvládnout za 5 minut.


8. mise - PEGASUSNIGHT


Letíte letadlem do akce, když v tom potřebujete nouzově přistát. Přistanete na trávě a máte překrásnou zbraň Bren LMG. Zaútočte zprava, postřílejte všechny a zmocněte se bunkru. Pokračujte přes most až dojede tank, držte se cpt. Price, který vás pošle za pvt. Millsem. S ním postřílejte okolí a pak s ním pokecejte. Zavede vás ke kanónu, který zprovozní a vy jím odstřelte tank. Pusťte kanón a znovu přes most až k zátarasům, kde všechno postřílejte. Místo je vaše.


9. mise - PEGASUSDAY


Držte se své jednotky a střílejte nepřátele. Přemísťujte se podle mapy. Chvíli braňte úsek a pak běžte přes most a pak do věže na mostě. Chopte se kulometu a ničte vojáky. Pak běžte za most do zákopu (na stranu, kde jste začínali) pro Panzerfaust a ničte jím tanky, kterých bude asi 7. Prostě ubraňte toto místo a nakonec kontaktujte cpt. Price.


10. mise - DAM


Mise jako dělaná pro snipery, ve které máte sten a Scoped Kar98k, jste úplně sám. Zaútočte zleva. Vystřílejte misto kolem beden a vydejte se přes most. Po cestě dávejte na každé dělo bombu (je jich celkem 6). Otevřenými dveřmi pronikněte do útrob hráze. Po schodech dolů, výtahem dolů. Vystřílejte patro a doporučuji si vyměnit zbraň za MP40, je tu do ní hromada munice. Nelekejte se alarmu a proběhněte chodbou až do místnosti s oknem, kterým postřílejte vojáky. Po schodech dolů, kolem turbín doleva a zase dolů. Uličkou rovně (bacha zhora) až k výtahu s vojáky. Výtahem pak dolů. Obejděte balón, pak po schodech dolů a doprava kolem turbíny. Doprava a dlouhým tunelem. Doprava, nahoru, doprava, mezi bednami doprava a ven. Přejděte prostranství a pak do místnosti, kde dejte výbušniny na generátor. Vyběhněte ven a dejte výbušninu na dělo, pak na další a po mostě přejděte k poslednímu. Zničte ho a pak se dejte na útěk tou samou cestou, jakou jste se dostali až sem. Na mostě na vás čeká tatra s vojákem. Odjedete do tunelu.


11. mise - TRUCKRIDE


Jedete tatrou. Střílejte po německých tatrách. Voják vám při tom podává Panzerfaust. Dost vám to zjednoduší, ale jde to i bez toho. Ničte všechny auta dakud nezastavíte za mostem. Odsnajprujte vojáky, kteří chtějí přeběhnout most. Most čistěte do doby, než ho váš voják vyhodí do povětří. Auto se rozjede a vy opět střílejte tatry, sajdkáry i obrněný jeep. Sjedete z cesty a je to.


12. mise - AIRFIELD


Opět v tatře. Teď ale ve vesničce. Střílejte vojáky a až dojedete na letiště, chopte se protiletadlového kulometu. Střílejte po letadlech i na zemi, ale hlavně ve vzduchu. Až se vám napíše, že je úkol splněn, odstupte od kulometu a nasedněte do tatrovky, která vás odveze k letadlu.


13. mise - SHIP


Plujete na loďce, která vás veze na německou bitevní loď. Jste převlečení za němce a je to vaše první tajná mise. Půjdete s cpt. Pricem na palubu a nemáte u sebe žádnou zbraň. Následujte svého vůdce. Až projdete do podpalubí ke skladu, německá hlídka zjistí, že vaše papíry jsou falešné a kapitán je postřílí. Zaběhněte si do skladu pro zbraně, munici a výbušniny. Otočte se a jděte rovně a pak doleva. Dejte 2 bomby na pravou zeď. Proběhněte pár místností a na další pravou zeď dejte 2 bomby. V této misi se dá lehce zabloudit, proto se držte vždy cesty, kde je nejvíc nepřátel. Tato cesta je na 100% výchozí. Poznáte to i tak, že se vám hra v průběhu hry ukládá. Přeběhněte palubu a jděte do věže. Tady v každém patře rozstřílejte rušičky radaru a v nejvyšším patře seberte jakési dokumenty. Pak už jen utečte do vaší lodičky nehledě na kapitána.


14. mise - STALINGRAD


Nyní hrajete za soviety a začínáte na lodi. Vylodíte se a vaši nadřízení rozdávají zbraně. Každý lichý dostane pušku a každý sudý jenom náboje. Vy jste samozřejmě tím sudým. Utíkejte se schovat za barikády, které jsou nejvýš a tam kontaktujte snipera. Vždy, když vám řekne, přeběhněte o kousek doleva. Pak přeběhněte dolů, kde sniper oddělá vojáka. Vběhněte na jeho místo v bunkru, počkejte na snipera a přečkejte tam bombardování. Pak jen jděte podle snipera až do Stalingradu.


15. mise - REDSQUARE


Začínáte s vojáky a velitelem. Až vystartují, udělejte to samé a po cestě vemte mrtvým vojákům nějaké zbraně. Běžte za sgt. Makarovem. Pak doprava, kde něco rozbije zeď a vy jděte dovnitř. V domě vběhněte do nejvyššího patra a tam vemte sniperovku.. Oddělejte 4 oficíry a běžte dolů (ven z baráku). Jděte tam, kde jste oddělávali oficíry, do toho zákopu a pak na pravou stranu. Proběhněte krytem a pak rovně a doleva. Rovně, doprava, rovně, doprava až ke kulometčíkovi. Za ním rovně, doleva, doprava a až k obrovským dveřím u domu naproti.


16. mise - TRAINSTATION


Dveřmi jste se dostali dovnitř domu, kde začíná vaše další mise. Nahoru, doleva, doprava a uličkami s ohněm až k rozbitému patru a kulomety. Odtud na plošinu a na pravé straně postřílejte snipery. Z plošiny skočte na vlak a z něj dolů na zem. Po pravé straně je vchod a schodiště. Nahoru na plošinu a postřílejte snipery na levé straně. Doprava, dolů doleva a rovně. Chopte se kulometu a postřílejte vojáky. Pak jděte se svými druhy. Přes celý plac až doleva a pak doprava. Mezi baráky. Obejděte barikádu, kryje vás Pvt. Shepilov. Pak už jen dojděte za ním.


17. mise - SEWER


Začínáte sám a v kanálu. Jděte co nejníž to jde a pak stokou doleva. Doprava, nahoru, doleva, rovně. Doprava, doleva, nahoru ven z kanálu. Na druhou stranu, dovnitř kanálu. Lezte stokou, je tu jen jedna výchozí cesta, až dojdete k otvoru ve zdi, kde se připojíte k dalším vojákům. Držte se výchozí cesty a u konce přes kopec, doprava, nahoru. Pak se vydejte doprava a doleva. Vyběhněte a běžte do domu, tady doprava a nakonec skočte do nižšího patra.


18. mise - PAVLOV


Vyběhněte k zákopu a pak k barikádám. Postřílejte 7 sniperů na protějším baráku. Postupně se přibližujte k budově a střílejte po všem, co se pohne. Vběhněte do baráku a probíhejte a čistěte místnosti, je jich celkem 6. Kontaktujte seržanta. Ten vám zadá úkol : zničit tanky protitankovou puškou (v domě jsou celkem 2 a nedají se přenášet). Chvíli braňte budovu, dokud se neodečte čas a pak vaši vojáci vyčistí 6 místností. Nakonec sejděte dolů a pak před barák. Tam se sjednoťte s vaší jednotkou.


19. mise - FACTORY


Jděte doleva, vystřílejte vojáky a počkejte až vaši dají výbušninu na vrata. Pak dovnitř. Doleva a po schodech dolů. Chodbou až k hangárům s tanky. Projděte jím. Po schodech nahoru a doprava. Doprava do dveří a pak doleva. Dolů po schodech. Projděte dalším hangárem s tanky a nahoru po schodech ven. Po levé straně baráku jsou dveře. Projděte jimi dovbnitř, pak doprava a doleva.


20. mise - RAILYARD


Přes koleje, po schodech ke kulometnému hnízdu a pak doleva a přes zeď. Do hangáru a pak doprava přes malou místnost ven. Postřílejte tu všechny vojáky.


21. mise - TANKDRIVECOUNTRY


Jedeta tankem. Šipkama jedete a myší ovládáte horní část tanku s dělem. Řiďte se podle vašich ostatních tanků a střílejte všechny tanky po cestě. První vlevo a pak se dejte přes můstek. Jeďte pořád podle cesty a vaším úkolem je dostat se do další vesnice. Jde to hladce, prostě se tam prostřílejte.


22. mise - TANKDRIVETOWN


Jeďte po cestě přes vesnici a střílejte do budov, vojáků s Panzerfausty a do tanků. Až projedete vesničkou, zničte tam tanky a 2 88mm děla. Pak ještě jeden protiletadlový kanón a vydejte se nahoru.


23. mise - HURTGEN


Začínáte se skupinkou sniperů. Choďte pořád podle nich a podle cesty. Vystřílejte kulometné hnízdo a dejte se doleva. V jednom z bunkrů seberte dokumenty. Pokračujte k dalšímu bunkru, kde seberte zbytek dokumentů. Plány vám zkříží 2 tanky, které zničte Panzerfaustem v 2. bunkru. Vystřílejte vojáky a zaujměte tak prostor.


24. mise - ROCKET


Odsniperujte všechny vojáky pěkně jednoho po druhém, s tím vám pomůže seržant Waters. Jděte podle cesty a seržanta. Zničte kanón zaznačený na mapě a jděte dál až k dalšímu kanónu, který také zničte. Pokračujte v cestě podle mapy. Až dojdete ke zbytku své jednotky, dojedou 2 tatry, které vaši vojáci (s vaší pomocí) zničí. Pokračujte doleva a stále rovně, zatočte až u rozcestí doprava. Běžte až k raketám. Jděte zprava a vlezte do zákopu, který vás zavede do podzemí bunkru, který je přímo před vámi. . Dostanete se do sklepení, kde aktivujete plnění raket. Vyběhněte z bunkru na prostranství, kde jsou 3 rakety a na každou dejte jednu výbušninu. Pak se vydejte k bunkru zaznačenému na mapě a prohěhněte jím.


25. mise - BERLIN


Začínáte v Berlíně ve vašem finálním boji a máte svou jednotku v plné zbroji. Položte trhavinu na dělo vlevo před vámi. Pak na tank vlevo. Na dělo napravo od tanku a ještě na jedno dělo napravo. Pokračujte doprava a rovně zříceninami. Tank vám prostřelí zeď a tím vám ukáže cestu. Proběhněte zříceninami, schovejte se za tank a střílejte do oken obrovského domu na kulometčíky a snipery. Až vyjedou tanky, utíkejte do domu. Ve vestibulu nechoďtě po schodech nahoru, ale spodem do prava. Dírou ve zdi projděte doleva a pak soudní síní a doprava. Venku doleva a doprava a po lešení nahoru až na střechu domu. Počkejte až na budovu doběhně voják s rudým praporem a začne s ním mávat. Pak už si jen vychutnejte Outro a vítěznou melodii.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.